Coinbase, Galaxy Digital i Pantera Capital inwestują w Terra Stablecoin

Terraform Labs, deweloper Terra Stablecoin, zebrał 25 milionów dolarów, aby rozszerzyć wykorzystanie aktywów w sektorze DeFi.

W rundzie finansowania wzięły udział Galaxy Digital, Coinbase Ventures, Pantera Capital i inne firmy.

„Kapitał zostanie przeznaczony na stworzenie protokołów Mirror dla zapasów syntetycznych i Anchor dla oszczędności, a także innych aplikacji DeFi. Te ostatnie staną się dodatkowymi elementami algorytmicznego ekosystemu stabilnych monet Terra ”- powiedział współzałożyciel Do Kwon.

Startup planuje również rozszerzenie interoperacyjności z innymi blockchainami.

Terraform Labs jest znane z emitowania stablecoinów powiązanych z różnymi walutami fiducjarnymi dla branży e-commerce. Startup stoi również za popularnym azjatyckim rozwiązaniem płatniczym Chai.

Terra zyskała popularność jako środek płatniczy wśród 2 milionów Koreańczyków i aktywnie rozwija się w sektorze DeFi” – skomentował Simon Kim, dyrektor generalny Hashed.

W 2018 roku, dzięki wsparciu Binance i Polychain, Terra wprowadziła TerraKRW powiązany z koreańskim Wonem. Aby go utrzymać, stablecoin polega na emisji i spalaniu tokena LUNA, co ogranicza zmienność aktywów.

Terra jest obsługiwana przez protokół Tendermint, który tworzy ekosystem Cosmos. Różni się to od większości innych stablecoinów w sektorze DeFi, zwykle emitowanych na Ethereum.

Według Terraform roczny wolumen transakcji TerraKRW osiągnął równowartość 1,2 miliarda dolarów, a firma zarobiła 13 milionów dolarów z prowizji.

źródło: https://www.coindesk.com/galaxy-coinbase-bet-25m-on-defi-using-terra-stablecoins

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.