Tajlandia zakazuje handlu Dogecoin i NFT

Tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zakazała lokalnym giełdom handlu kryptowalutami memowymi, tokenami fanowskimi i NFT.

Ograniczenia wpłyną na kryptowaluty, takie jak Dogecoin i przedmioty kolekcjonerskie w postaci niezamiennych tokenów.

Dotyczą one przede wszystkim coinów i tokenów, które „nie mają jasnych celów ani treści, rozwijają się zgodnie z trendami dyktowanymi przez sieci społecznościowe”. Zabronione są również waluty cyfrowe oparte na memach internetowych i natywnych tokenach giełd.

Ograniczenia weszły w życie 11 czerwca i nie działają wstecz. Giełdy muszą zmienić swoje zasady w ciągu 30 dni, w przeciwnym razie doprowadzi to do wymuszonego usunięcia monet z listy.

Szef  Tajlandziek Komisji PWiG Ruenwadi Suwanmongkol powiedział, że departament przygotował przewodnik po giełdach kryptowalut z opisem zakazanych do obrotu aktywów cyfrowych.

Na początku czerwca władze Tajlandii myślały o uregulowaniu sektora DeFi. Według KPWiG działania związane z tokenami mogą w przyszłości wymagać uzyskania licencji od organu nadzoru finansowego .

W maju media poinformowały, że władze „planują zobowiązać lokalne giełdy kryptowalut do skanowania chipów osadzonych w dowodach osobistych obywateli podczas otwierania nowych kont.

https://www.sec.or.th/EN/Pages/News_Detail.aspx?SECID=8994

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.