„Hype” wokół bitcoina nie nadąża za jego wzrostami

Cena bitcoina osiągnęła ostatnio nowATH, wynoszące około 42000 USD. Ponad dwukrotnie wyższe niż poprzedni szczyt w 2017 roku. Jednak kryptowaluta nie wzbudziła tak dużego szumu wśród inwestorów detalicznych, jak powinna.

Od 2019 roku miernik „szumu do aktywności” opracowany przez portal TIE, który odzwierciedla stosunek liczby tweetów wymieniających kryptowalutę do wolumenu obrotów na rynku, utrzymuje się na mniej więcej tym samym poziomie.

Wskaźnik szumu związanego z aktywnością mierzy liczbę tweetów na każdy 1 milion dolarów w raportowanym wolumenie obrotu konkretną monetą” – powiedział Joshua Frank, dyrektor generalny The TIE dla Cointelegraph.

Zainteresowanie Bitcoinem dla tego wskaźnika znacznie przekroczyło jego cenę w ujęciu względnym przez większość 2018 roku. Do maja 2019 roku wskaźnik spadł do 1,02 i ustabilizował się poniżej wykresu. Nawet przy nowej wysokiej cenie Bitcoina 8 stycznia 2021 r., wskaźnik wzrósł tylko do 1,24, nieco powyżej średniej w branży.

Jednocześnie uwaga na Bitcoin ze strony mediów głównego nurtu gwałtownie rośnie od października 2020 roku, odzwierciedlając trajektorię kursu z 2017 roku.

Szereg dużych podmiotów, takich jak MicroStrategy i Square, zaczęło raportować zakupy Bitcoin w 2020 roku, co znalazło odzwierciedlenie w ich odpowiednich wskaźnikach. „Oczywiście, wzrostem bitcoina byli inwestorzy instytucjonalni” – powiedział Frank. – Kiedy Bitcoin przekroczył 20000 USD w grudniu, średni 30-dniowy wolumen tweetów wspominających o Bitcoin był tylko połową najwyższych poziomów 2017/2018. Niska aktywność w dyskusjach na Twitterze sugeruje, że początkowo kupowała niewielka liczba dużych inwestorów”.

Najnowsze dane wskazują jednak na wzrost zainteresowania inwestorów detalicznych. Rekordowe wzmianki o Bitcoinie na Twitterze zbiegły się w czasie z jego obecną korektą.

Ogólnie rzecz biorąc, odkryliśmy, że ekstremalnie wysokie nastroje w połączeniu z niezwykle wysoką aktywnością na Twitterze są zazwyczaj negatywnym sygnałem dla ceny bitcoinów w krótkim i średnim okresie. Długoterminowy sentyment do Bitcoina (miernik, który odzwierciedla, jak pozytywne były dyskusje w ciągu ostatnich 50 dni w porównaniu z 200) jest bliski historycznych maksimów ”- dodał Frank.

źródło: https://cointelegraph.com/news/underhyped-bitcoin-sentiment-lags-despite-bull-run

brak komentarzy

zostaw odpowiedź