Hongkong zaprasza do siebie represjonowane w USA giełdy kryptowalut

Hongkong zaprasza represjonowane giełdy kryptowalut z USA, takie jak Coinbase, do rejestracji i działalności w regionie.

Johnny N.G. (Jonny NG), ustawodawca z Hongkongu, zachęca światowe giełdy kryptowalut do przyjazdu do Hongkongu i ubiegania się o specjalną licencję, która jest częścią nowego reżimu regulacyjnego wprowadzonego od 1 czerwca. Hongkong stara się przyciągnąć duże giełdy, które poszukują niezawodnej i przejrzystej jurysdykcji.

OKX i Huobi to już dwie giełdy, które uzyskały zgodność i notowania w Hongkongu. Hongkong ma dogodne warunki do stania się nowym centrum branży kryptowalut, dzięki wysokiemu poziomowi wiedzy finansowej wśród mieszkańców, rozwiniętej infrastrukturze, technologii i korzystnemu położeniu geograficznemu.

Istnieją trzy wiodące giełdy kryptowalut – Huobi, OKX i Gate.io – które oferują ograniczoną liczbę cyfrowych zasobów do handlu dla klientów z Hongkongu, takich jak Bitcoin, Ethereum i kilka innych popularnych kryptowalut. Giełdy obiecują również rozwój produktów i usług zgodnie z przepisami Hongkongu.

Hongkong jest obiecującym rynkiem dla sektora kryptowalut w Azji i zajmuje 10. miejsce na świecie pod względem transakcji kryptowalutowych powyżej 10 000 USD, według raportu Chainalysis z 2020 roku. Władze Hongkongu postawiły na legalizację operacji detalicznych z kryptowalutami, wspieranie lokalnych licencjonowanych firm kryptograficznych oraz wprowadzanie nowych aktywów kryptograficznych na oficjalnych platformach handlowych.

W związku z tym wiele giełd chce wejść na ten rynek i zwiększyć swoją obecność w regionie. Hongkong może mieć wpływ na politykę innych krajów, w tym Chin kontynentalnych, które obecnie zakazują obrotu kryptowalutami i wydobycia na swoim terytorium. Istnieje możliwość, że Chiny w przyszłości złagodzą swoje stanowisko i ponownie wezmą udział w globalnym rynku kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.