Hard fork Berlin. Część węzłów Ethereum straciła połączenie z siecią

Sieć Ethereum uległa awarii po planowanym hardforku Berlin.

Początkowo użytkownicy zaczęli zwracać uwagę na brak nowych bloków w popularnym eksploratorze blockchain Etherscan. Zgodnie z informacjami wyświetlanymi na stronie, ostatni blok o numerze 12244294 został dodany o godzinie 12:05.

Sieć Ethereum nadal działa

Jak się okazało, sieć Ethereum nadal działa, jednak wszystkie węzły korzystające z oprogramowania OpenEthereum wycofały się z konsensusu. OpenEthereum było w przeszłości nadzorowane przez programistów ze startupu Parity. Dziś jest drugim najpopularniejszym klientem wśród posiadaczy węzłów Ethereum. Według ethernodes OpenEthereum stanowi około 12% aktywnych węzłów sieci.

Uwaga: zespół OpenEthereum i kluczowi programiści zostali powiadomieni o problemach z synchronizacją klienta i pracują nad ich diagnozowaniem i naprawą. Nowe dane bloków nie będą wyświetlane w Etherscan, dopóki poprawka nie zostanie wydana”- pisze Etherscan.

etherscanwarning

Główny klient Geth nadal utrzymuje połączenie sieciowe. Transfery kryptowaluty i tokenów ERC20 są również dostępne na największych giełdach.

Ethereum z nowym ATH

Kryptowaluta Ethereum osiągnęła dziś nowe ATH, wynoszące 2487 USD i póki co nie wygląda na to by awaria do tej pory wpływała na wycenę.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.