Do Kwon obwinia FTX i Genesis za upadek Terra (LUNA)

Współzałożyciel Terraform Labs wezwał pogrążone w kłopotach FTX i Genesis do podania prawdy do wiadomości publicznej i ujawnienia ich roli w upadku ekosystemu Terra LUNA.

Do Kwon napisał na Twitterze do FTX CEO Sama Bankmana-Frieda i wezwał go do potwierdzenia lub zaprzeczenia udziału jego firmy w upadku TerraUSD (UST).

Współzałożyciel Terraform Labs mocno wierzy, że Genesis Trading dostarczyło stablecoiny TerraUSD (UST) o wartości 1 miliarda dolarów podmiotom Bankmana-Frieda. Do Kwon stwierdził:

Obecnie wiadomo publicznie, że upadek UST w lutym 2022 roku został zainicjowany przez Alamedę, kiedy sprzedali 500 milionów UST w ciągu kilku minut, aby opróżnić pule płynności Curve podczas kryzysu Magic Internet Money.

Dodał, że Genesis Trading kupił miliardy UST od Luna Foundation Guard i przeniósł je do FTX i Alameda przed deprecjacją UST. Z kolei Bankman-Fried użył tych środków do manipulowania cenami dla swoich firm, FTX i Alameda Research.

Do Kwon jest pewien: Alameda miała duży zakład na spadającą cenę Terra (LUNA). Oskarżenia byłego szefa Terraform Labs pojawiły się w tym samym czasie, co publikacja New York Timesa, która mówi, że nowojorscy prokuratorzy przyglądają się możliwej manipulacji kryptowalutami Luna i TerraUSD przez założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda.

Comments (No)

Leave a Reply