Goldman Sachs może wkrótce otworzyć usługę przechowywania kryptowalut

Goldman Sachs – jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie – bada możliwości przechowywania aktywów cyfrowych, pisze CoinDesk, powołując się na źródło w organizacji.

Według niego plany banku w tej dziedzinie „wkrótce będą jasne”. Co najmniej jedna bardzo ważna firma zajmująca się utrzymywaniem kryptowalut otrzymała wniosek od Goldman Sachs pod koniec 2020 roku, podano w publikacji.

Podobnie jak JPMorgan, wydaliśmy wniosek o przechowanie aktywów cyfrowych. Dogłębnie badamy ten temat i decydujemy, jakie kroki podjąć w przyszłości”- mówi źródło. JPMorgan wystosował podobny wniosek w październiku 2020 r.

Źródło podało również, że najnowsze środki są częścią szerszej strategii banku dotyczącej aktywów cyfrowych. W szczególności wspomniał o stablecoinach i niedawnym wyjaśnieniu Urzędu Kontrolera Walut w tym zakresie.

Depozyt kryptowalut Anchorage otrzymał w tym tygodniu licencję banku krajowego w Stanach Zjednoczonych. Zapytany o partnerstwa z JPMorgan, Goldman Sachs i Citi, które mogą być zaangażowane w taki czy inny sposób w świadczenie usług przechowywania kryptowalut, prezes Anchorage Diogo Monica powiedział, że jego firma prowadzi rozmowy z nimi wszystkimi.

Jest też informacja, że ​​Goldman Sachs może oferować swoim klientom podstawowe usługi maklerskie na rynku kryptowalut. Jednak źródło twierdzi, że bank jest zainteresowany przechowywaniem, a nie innymi obszarami.

Anchorage, BitGo i Coinbase mają wielkie plany w głównej przestrzeni maklerskiej i nie zamierzamy ich powielać” – powiedział.

źródło: https://www.coindesk.com/goldman-sachs-to-enter-crypto-market-soon-with-custody-play-source

Comments (No)

Leave a Reply