Godzinę po forku Bitcoin Cash, Bitcoin ABC prowadził dziesięcioma blokami.

Aktualizacja sieci Bitcoin Cash (BCH), która zgodnie z przewidywaniami wielu osób doprowadziła do powstania dwóch równoległych łańcuchów bloków, rozpoczęła się zgodnie z planem, 15 listopada. Bitcoin ABC i Bitcoin Unlimited prowadzą wobec  Bitcoin SV pod względem zarówno hashrate (mocy obliczeniowej całej sieci) , jak i liczby węzłów, (dane z Coin.Dance).

Zgodnie z nowymi zasadami konsensusu, 41 bloków zostało już wydobytych, a Bitcoin ABC jest 12 bloków dalej. Aktualizacja doprowadziła giełdy kryptowalut na całym świecie do zawieszenia transakcji i wypłat BCH. Wiadomość o uaktualnieniu protokołu podzieliła społeczność BCH na dwa obozy, ponieważ istnieją dwie dominujące propozycje dotyczące wdrożenia sieci BCH w postaci Bitcoin ABC i Bitcoin SV (Satoshi’s Vision). Bitcoin ABC obstaje za „Adjustable Blocksize Cap„, a jego zwolennicy twierdzą, że podstawowa struktura BCH nie wymaga żadnej radykalnej zmiany.

Proponowane zmiany obejmują usunięcie wąskich gardeł oprogramowania i umożliwienie operatorom węzłów zmiany ich limitu rozmiaru bloku. Bitcoin ABC jest wspierany przez krypto-ewangelistę Rogera Vera, a kibiców Bitcoin SV prowadzi Craig Wright, który wcześniej oświadczył, że jest tajemniczym wynalazcą Bitcoin Satoshi Nakamoto.

Obóz SV promuje radykalną zmianę obecnej struktury BCH, gdzie jej podział ma na celu całkowite nadpisanie skryptów sieciowych Bitcoin ABC i zwiększenie rozmiaru bloku BCH z 32 MB do maksymalnie 128 MB. Wygląda na to  ze będziemy mieli 2 nowe waluty. Czy ich marketcap będzie równy podzielonemu marektcap’owi starech BCH? Wydaje się, że w obliczu ostatnich spadków na rynkach będzie to ciężko ustalić.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź