Silvergate zawiesza sieć płatności kryptowalutowych

Bank Silvergate „się sypie”

Silvergate ogłosił, że rezygnuje z Silvergate Exchange Network. Firma nazwała tę decyzję „opartą na ryzyku”. Jak informują, zamknięcie SEN nie wpłynie na inne usługi.

Na oficjalnej stronie banku opublikowano oświadczenie, w którym czytamy:

Na dzień dzisiejszy podjęliśmy decyzję o zamknięciu Silvergate Exchange Network (SEN) w oparciu o wszystkie ryzyka. Ale wszystkie inne usługi związane z depozytami będą nadal działać.

Sieć została zamknięta po tym, jak Moody’s obniżył rating kredytowy Silvergate po raz drugi w ciągu dwóch tygodni. Agencja stwierdziła, że ​​zrobiła to z powodu niedokapitalizowania i słabości zarządzania. Firma była zobowiązana do składania rocznego raportu w SEC, na podstawie którego można było ocenić kondycję finansową firmy. Ale firma powiedziała, że ​​nie mają czasu na dotrzymanie terminu.

Coraz więcej wspólników zrywa więzi z bankiem

Teraz Silvergate boryka się z jeszcze większymi problemami. Wiele firm, w tym Crypto.com, Coinbase, Gemini, Galaxy Digital, Circle, Tether i MicroStrategy, zerwało więzi z firmą. A ten ostatni powiedział, że nie przechowuje „ani jednego bitcoina” na rachunkach problematycznej organizacji.

Z powodu poważnych problemów akcje spółki spadły do ​​rekordowo niskiego poziomu 5,77 USD. Obecnie wynosi 97% swojego rekordowego poziomu z listopada 2021 r.

 

Comments (No)

Leave a Reply