Bitcoin czeka na kolejny niedźwiedzi crossover po czerwcowym krzyżu śmierci

Bitcoin – pesymistyczna analiza techniczna

Bitcoin pozostaje nieaktywny, kontynuując handel między 32 000 a 35 000 USD przez ostatnie dwa tygodnie. Ze względu na utrzymujący się zakres wskaźniki kierunkowe, takie jak RSI, nie są już w stanie przewidzieć prawdopodobnego ruchu kursu.

Wkrótce jednak na wykresie pojawi się nowe skrzyżowanie długoterminowych średnich kroczących, co w teorii analizy technicznej sugeruje dalszy spadek na rynku. 100-dniowa prosta średnia krocząca (SMA) przygotowuje się do zejścia poniżej 200-dniowej po raz pierwszy od maja 2020 r. Kolejny „niedźwiedzi crossover” czeka Bitcoina kilka tygodni po uformowaniu się „krzyża śmierci” na jego wykresie, kiedy 50-dniowa średnia krocząca spadła poniżej 200-dniowej.

Warto wiedzieć: Jak sprzedać bitcoin

Długoterminowe średnie crossovery działają jako wskaźnik opóźniony i mogą skłonić traderów do błędnych decyzji. Na przykład po przekroczeniu 100- i 200-dniowego SMA w maju 2020 r. zachowanie Bitcoina nie było raczej niedźwiedzie. Podobnie w kwietniu 2018 r., październiku i kwietniu 2014 r. zaznaczył lokalne minima cenowe. Jednak w listopadzie 2019 r. spadek trwał nadal.

Analityk CoinDesk pisze, że brak widocznej kontynuacji trendu wzrostowego po kilku epizodach ochrony wsparcia 30 000 $ w ostatnich tygodniach powinien wywołać większe zainteresowanie i niepokój wśród traderów. Założycielka Fairlead Strategies, Katie Stockton, uważa, że ​​wzrost powyżej 50-dniowej SMA około 35 621 USD może przyciągnąć kupujących, aby pchnąć cenę powyżej 40 000 USD.

źródło: https://www.coindesk.com/bitcoin-listless-as-new-bearish-crossover-looms

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.