Glassnode: Nadchodzi wysoka zmienność na Bitcoinie

Bitcoina czeka wysoka zmienność

29 maja, portal analityczny Glassnode opublikował cotygodniowe podsumowanie z prognozą dalszego rozwoju sytuacji na rynku BTC. Zdaniem ekspertów aktywa wkrótce zostaną wytrącone z równowagi.

Biorąc pod uwagę wyjątkowo niską zmienność i wąski zakres handlu, wygląda na to, że równowaga zostanie zachwiana w najbliższej przyszłości” – czytamy w raporcie.

Teraz, gdy administracja Bidena i „czerwona” większość osiągnęły porozumienie w sprawie „długu”, rynek zaczął się poruszać. Na tle tej wiadomości kurs BTC podskoczył o 4%, co również przeczy tej prognozie.

„Wiosna zmienności” jest teraz skompresowana do maksimum, a Glassnode jest przekonany, że wkrótce się „rozpręży” . Oznacza to, że trend cenowy zacznie się zmieniać.

Następny przewidywany drugi punkt korekty to $33 500. Na tym poziomie inwestorzy, którzy kupili BTC w latach 2021-2022, wyjdą na zero. Potem rynek może się wycofać, ponieważ część z nich likwiduje portfele.

Glassnode działa również ze wskaźnikiem LTH. Jest to liczba prywatnych inwestorów lub organizacji, które posiadają BTC przez ponad 155 dni. Obecny wskaźnik LTH wskazuje, że rynek Bitcoina znajduje się w drugiej fazie cyklu byka – przejścia.

Następnie następuje równowaga i euforia. Jeśli kurs BTC przekroczy 33,5 tys. dolarów, możliwe, że trend pójdzie jeszcze wyżej. Tak czy inaczej, ale „plateau” na rynku BTC definitywnie się skończyło.

https://insights.glassnode.com/the-week-onchain-week-22-2023/

Comments (No)

Leave a Reply