Glassnode: Bitcoin wszedł w fazę euforii

Bitcoin jest już bardzo „gorący”

Firma analityczna Glassnode ogłosiła, że ​​Bitcoin wszedł w fazę euforii na tle aktualizacji swojego historycznego maksimum. Na rynku następuje zmiana – aktywa przesuwają się od inwestorów długoterminowych do spekulantów i początkujących inwestorów.

Inwestorzy, którzy kupili Bitcoin po niskiej cenie w 2023 roku, zaczęli realizować zyski. Zwiększa to obieg „młodych monet” (aktywów, które przesunęły się w ciągu ostatnich trzech miesięcy) na rynku.

Od jesieni ubiegłego roku udział nowych inwestorów i spekulantów wzrósł o 138%, co wskazuje na wzrost sprzedaży BTC przez posiadaczy długoterminowych. Od końca listopada 2023 r. zasoby Bitcoinów wśród inwestorów długoterminowych spadły o 660 000 BTC.

Z kolei spekulanci i posiadacze krótkoterminowi zwiększyli rezerwy o 810 000 bitcoinów. Według analityków Glassnode, w poprzednich cyklach wzrostu Bitcoina zaobserwowano również spadek liczby monet posiadanych przez inwestorów długoterminowych.

Spadki wahały się od 14% do 25% i spowodowały presję na sprzedaż kryptowaluty wraz ze wzrostem wartości. Specjaliści Glassnode zauważają: obecnie posiadacze krótkoterminowi gromadzą bitcoiny, zakładając, że wzrost cen będzie kontynuowany.

Comments (No)

Leave a Reply