„Bitcoin zasługuje na Emoji”

Grupa firm kryptograficznych zaproponowała utworzenie oficjalnego emoji dla Bitcoina

Ponad 20 firm zajmujących się kryptowalutami stworzyło międzynarodową inicjatywę „Bitcoin zasługuje na Emoji”.

Uczestnicy rynku domagają się, aby wszystkie klawiatury cyfrowe posiadały oficjalny emoji w postaci symbolu pierwszej w historii kryptowaluty. Inicjatywą kierowała firma pożyczkowa kryptowalut Nexo, a propozycję poparły takie firmy jak Bitget, Brink, BTC Inc, Chainalytic, Hacken, Nansen i Unstoppable Domains.

Petycja pojawiła się na platformie Change.org i będzie publikowana przez 50 dni. Formalna propozycja zostanie następnie przesłana do Konsorcjum Unicode. W 2020 roku podejmowano już próby stworzenia emoji Bitcoin, ale nie zakończyły się one sukcesem.

Według usługi Unicode 92% internautów na całym świecie posługuje się w komunikacji emoji. Pojawiły się w Japonii w latach 90. XX wieku i z biegiem czasu ewoluowały od piktogramów do elementów komunikacyjnych, które pomagają pokonać bariery językowe i kulturowe. Włączenie Bitcoina do leksykonu cyfrowego poprzez uniwersalny język emoji pozwoli ludzkości rozpoznać wieloaspektową rolę BTC jako rewolucyjnej technologii, formy pieniądza i zjawiska kulturowego – uważają twórcy petycji.

Nadszedł czas, aby wszędzie uznano wartość Bitcoina. Możemy zacząć od symboli zrozumiałych dla wszystkich ludzi – od emotikonów” – powiedział współzałożyciel i prezes wykonawczy Nexo Kosta Kanchev.

Dyrektor generalny BTC Inc, David Bailey, nazwał Bitcoin uniwersalnym pieniądzem dla całego świata, który potrzebuje uniwersalnej buźki dostępnej dla każdego. Dyrektor generalny Brink, Mike Schmidt, jest przekonany, że oficjalny emoji Bitcoin to coś więcej niż symbol – to hołd dla technologicznego wpływu Bitcoina na świat.

Niedawno kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła 1,4 biliona dolarów i przewyższyła kapitalizację srebra. Entuzjasta kryptowalut Real Vision Raoul Pal przewidział nowy szczyt dla Bitcoina – 250 000 dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply