Giełda WazirX należąca do Binance, podejrzana o pranie brudnych pieniędzy

Kłopoty Binance w Indiach

Biuro Egzekucji Departamentu Skarbu Indii (ED)poinformowało, że jedna z największych giełd krypto w kraju i jej kierownictwo są przedmiotem dochodzenia w sprawie podejrzenia o naruszenie zasad walutowych.

ED wyjaśnił, że roszczenia przeciwko WazirX, który Binance nabył w 2019 roku, powstały w trakcie dochodzenia w sprawie prania pieniędzy przeciwko chińskim aplikacjom bukmacherskim.

Podczas śledztwa departament dowiedział się, że wyprane dochody z przestępstwa o wartości około 570 milionów (~8,8 miliona dolarów) rupii zostały zamienione na kryptowalutę za pomocą platformy Binance.

Zgodnie z ustawą o zarządzaniu wymianą walut (FEMA) z 1999 r. ED poprosił WazirX o wyjaśnienie przyczyn transakcji na łączną kwotę 27,91 mld rupii (~382 mln USD).

 

Według cytowanego przez FDA zawiadomienia medialnego, chińscy obywatele prali dochody, zamieniając depozyty w rupiach na USDT, a następnie przenosząc kryptowalutę do swoich portfeli na Binance „na podstawie instrukcji otrzymanych z zagranicy”.

Według ED, w okresie objętym dochodzeniem, WazirX otrzymał z kont Binance kryptowalutę o wartości 8,8 miliarda rupii (~120 milionów USD) i przesłał z powrotem aktywa cyfrowe o wartości 14 miliardów rupii (~191 milionów USD).

„WazirX nie gromadzi wymaganych dokumentów, co jest wyraźnym naruszeniem podstawowych obowiązkowych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu (CFT) oraz wytycznych FEMA” – podała agencja w oświadczeniu.

źródło: Reuters

Comments (No)

Leave a Reply