Kopalnia BTC wysłała 4400 BTC na Binance

Kopalnia bitcoinów wysłała kilka dni temu ogromną ilość BTC na giełdę kryptowalutową Binance. Transakcja ma miejsce w czasie, gdy cena nadal handluje w strefie wsparcia przy 20 000 USD i jest możliwym sygnałem, że górnicy nie skończyli jeszcze sprzedawać swoich udziałów.

Kopalnia BTC wysyła monety na Binance

Analityk z platformy danych on-chain CryptoQuant zauważył transakcję. Konkretnie chodzi o 4400 bitcoinów, których wartość po obecnej cenie wynosi 87,5 mln USD. Transakcja pochodziła z puli górniczej Poolin i została wysłana do Binance.

Fakt, że bitcoiny zostały wysłane do Binance jest możliwym znakiem, że mining pool ma zamiar je sprzedać. Niekoniecznie jednak tak jest. Kryptowaluta może być również sprzedana w późniejszym terminie. Jednak to, że dojdzie do upłynnienia jest bardzo prawdopodobne. Być może pula potrzebuje środków, aby pokryć koszta operacyjne.

Jest to trzecia największa transakcja z górników na giełdy w ciągu dwóch miesięcy. W maju wysłano na giełdę 2600 bitcoinów, a następnie w czerwcu dwie transakcje – na 4700 i 5700 BTC.

Górnicy BTC przeżywają ciężkie chwile

To, że górnicy sprzedają swoje bitcoiny nie jest zbyt dużym zaskoczeniem. Obecna cena stawia pod presją opłacalność wydobycia. Ponadto gwałtownie wzrosły ceny energii. W rezultacie niektórzy górnicy nie mają wyboru i muszą sprzedać część swoich kryptowalut, aby uniknąć upadku.

Nie pomaga też fakt, że pod koniec sierpnia dość mocno wzrosła trudność. Ten automatyczny mechanizm ma na celu utrzymanie czasu pomiędzy blokami transakcji w sieci Bitcoin na poziomie 10 minut. Ostatni wzrost oznacza nie tylko to, że więcej górników rozpoczęło wydobycie, ale także to, że teraz trudniej jest je wydobywać. To wszystko wywiera dalszą presję na rentowność.

Comments (No)

Leave a Reply