Gary Gensler kwestionuje potrzebę istnienia kryptowalut

Współczesny świat zasadniczo nie potrzebuje kryptowalut i innych aktywów cyfrowych, powiedział CNBC przewodniczący SEC Gary Gensler.

„Nie potrzebujemy więcej walut cyfrowych. Już je mamy i nazywają się dolar amerykański, euro lub jen. Wszystkie są teraz cyfrowe, podobnie jak inwestycje.”

Komentarze Genslera pojawiły się po tym, jak SEC złożyła pozwy przeciwko Binance i Coinbase.

Ta ostatnia została oskarżona przez Komisję o nielegalne łączenie funkcji giełdy, brokera i agencji rozliczeniowej. Wśród roszczeń przeciwko Binance regulator wymienił łączenie funduszy korporacyjnych i użytkowników, które trafiły do firmy kontrolowanej przez założyciela Changpenga Zhao. Gensler zauważył:

„Te platformy handlowe, które nazywają giełdami, integrują szereg funkcji. W tradycyjnych finansach nie widzimy, że NYSE prowadzi również rynki funduszy hedgingowych.”

Odnosząc się do terminu składania roszczeń przeciwko firmom o stosunkowo długiej tradycji, szef SEC powiedział, że czas jest niezbędny, aby „zrobić wszystko zgodnie z prawem”. Podkreślił jednak, że opinia publiczna nie powinna wątpić w skuteczność nadzoru agencji nad sektorem.

„Inwestorzy korzystają z amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych. Kryptowaluty nie powinny być wyjątkiem. Platformy te, jako pośrednicy, muszą spełniać wymogi regulacyjne” – powiedział Gensler.

Przypomnijmy, że w maju urzędnik po raz kolejny ostrzegł uczestników branży kryptowalut, że istniejące rynki aktywów cyfrowych nie są zgodne z przepisami.

Comments (No)

Leave a Reply