Fundacja Ethereum otrzymała poufną prośbę od anonimowej agencji rządowej.

Z Ethereum prawdopodobnie skontaktowała się SEC.

Zarejestrowana w Szwajcarii organizacja non-profit Ethereum Foundation rzekomo otrzymała poufny wniosek od anonimowego „organu rządowego”.

Zgodnie z GitHub z dnia 26 lutego 2024 r. wpis na stronie został zmieniony po otrzymaniu „prośby od agencji rządowej zawierającej wymóg prywatności”.

W tej chwili nazwa i jurysdykcja agencji, która skontaktowała się z organizacją, są nieznane.

Ze strony usunięto oświadczenie zawierające następujące informacje:

Żadna agencja nigdy nie skontaktowała się z Fundacją Ethereum w sposób wymagający nieujawniania kontaktu. Fundacja Ethereum będzie publicznie ujawniać wszelkie wnioski rządowe poza normalną działalnością biznesową.

Według Fortune wniosek może pochodzić od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wiele anonimowych firm amerykańskich powiedziało reporterom, że otrzymało wezwania do sądu w sprawie klasyfikacji Ethereum jako papieru wartościowego.

SEC nie skomentowała pytań o śledztwo w sprawie Fundacji Ethereum. Przedstawiciele tego ostatniego również nie złożyli oficjalnego oświadczenia w sprawie sytuacji.

Przypomnijmy, że na początku marca Grayscale i Coinbase rozmawiały z regulatorem o konwersji ETHE na spotowy ETF Ethereum .

Franklin Templeton, VanEck, BlackRock, Fidelity i Invesco with Galaxy również biorą udział w wyścigu o uruchomienie funduszy giełdowych opartych na drugiej co do wielkości kryptowalucie pod względem kapitalizacji.

Comments (No)

Leave a Reply