Ripple rozważa opuszczenie USA

Ripple opuści Stany Zjednoczone?

Ripple może pójść za przykładem giełdy Coinbase – firma rozważa już opcje przeniesienia biznesu poza Stany Zjednoczone w związku z toczącą się batalią prawną z SEC.

Doradca ds. polityki międzynarodowej firmy Ripple, Susan Friedman, komentując niedawne przyjęcie ustawy o regulacji kryptowalut w Unii Europejskiej (MiCA), zapowiedziała wysoką ocenę działań europejskich ustawodawców oraz gotowość firmy do rozważenia możliwych opcji rozwoju w Europie.

Wcześniej szef Ripple, Brad Garlinghouse, wielokrotnie powtarzał, że firma kryptowalutowa może przenieść się do kraju o klimacie bardziej lojalnym wobec branży kryptograficznej, jeśli nie uda jej się wygrać toczącej się epopei prawnej z SEC.

Jesteśmy przekonani, że prawo i prawda są po naszej stronie. Jeśli przegramy sprawę w Stanach Zjednoczonych, to przeniesiemy się do innej jurysdykcji. Mamy ambitne plany zbudowania biznesu i nie ma sensu robić tego w jurysdykcji, która nie będzie dla nas przyjazna” – powiedział prezes Ripple.

Ripple oficjalnie nie potwierdza ani nie dementuje plotek o możliwej zmianie jurysdykcji. Społeczność kryptograficzna zauważyła jednak, że na liście nowych wakatów ogłoszono 46 firm poza Stanami Zjednoczonymi i tylko 6 w Stanach Zjednoczonych.

Może to świadczyć o tym, że Ripple stopniowo przygotowuje się do wyjazdu za granicę. W zeszłym tygodniu giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła uruchomienie nowej platformy wymiany offshore i otrzymanie licencji klasy F zgodnie z ustawą Digital Asset Business Act od Urzędu Monetarnego Bermudów (BMA).

Comments (No)

Leave a Reply