Władze USA zaczynają walkę z mikserami Bitcoinów

Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) podlegająca Departamentowi Skarbu USA ogłosiła nałożenie 60 milionów dolarów grzywny na operatora usług mieszania bitcoinów.

Larry Dean Harmon został oskarżony przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych o stworzenie miksera Bitcoin Helix skoncentrowanego na potrzebach użytkowników darknetu. FinCEN twierdzi, że zidentyfikował „co najmniej 356 000 transakcji bitcoinowych, które przeszły przez Helix między czerwcem 2014 a grudniem 2017”.

Od czerwca 2014 r. Do grudnia 2017 r. firma Helix przeprowadziła dla swoich klientów ponad 1225 000 transakcji i była połączona z adresami wirtualnych portfeli walutowych, które wysłały lub otrzymały ponad 311 mln USD. Podczas dochodzenia FinCEN zidentyfikował co najmniej 356 000 transakcji bitcoinowych, które przeszły przez Helix”.

FinCEN twierdzi, że Harmon celowo naruszył prawo w zakresie rejestracji i raportowania działalności w zakresie przekazów pieniężnych, a także nie stosował środków przeciwdziałających praniu pieniędzy i nie zgłaszał odpowiedzialnym organom podejrzanych działań.

źródło: https://www.theblockcrypto.com/linked/81667/fincen-mixing-service-helix-fine-bitcoin

Comments (No)

Leave a Reply