Aplikacje DeFi na BSC przyciągają tysiące użytkowników

Użytkownicy zdecentralizowanych aplikacji coraz częściej wybierają Binance Smart Chain (BSC) zamiast Ethereum.

Według serwisu DappRadar z giełdy PancakeSwap opartej na BSC w ciągu ostatnich 24 godzin skorzystało 46 510 unikalnych adresów. W tym samym czasie z Uniswap skontaktowało się 40 700 adresów.

Pod względem liczby aktywnych użytkowników dziennie, w pierwszej dziesiątce znajdują się jeszcze dwa projekty oparte na BSC: Autofarm i BakerySwap. Wzrost liczby użytkowników tego ostatniego w ciągu tygodnia wyniósł 155%, a większości innych projektów na BSC – 60%. Uniswapowi i 1inch ubyło klientów.

Binance Smart Chain został uruchomiony we wrześniu 2020 roku i jest w pełni kompatybilny z aplikacjami pierwotnie zbudowanymi dla Ethereum. Jednocześnie BSC wykorzystuje oparty na 21 walidatorach mechanizm konsensusu Proof of Staked Authority (PoSA), umożliwiający szybsze przetwarzanie transakcji i utrzymanie opłat na poziomie kilku centów. Dla porównania prowizje w sieci Ethereum wzrosły wczoraj do 50$, a wymiana tokenów na Uniswap, nawet po spadku obciążenia, kosztowało ponad 200$.

Pozytywny wpływ na to zjawisko miał również własny token Binance (BNB). Oprócz płacenia prowizji jest używany przez PancakeSwap i inne usługi oparte na BSC do tworzenia pul płynności. Wynikający z tego popyt doprowadził ostatnio BNB do nowych szczytów około 350$.

Ethereum staje się siecią dla bogatych inwestorów. Uniswap nadal ma dużą płynność i dodaje nowe tokeny przed resztą, ale nie jest dostępny dla zwykłych użytkowników. Nic dziwnego, że Binance Smart Chain przeżywa gwałtowny wzrost w tych warunkach, a PancakeSwap dogania Uniswap pod względem aktywów.

https://dappradar.com/rankings

Comments (No)

Leave a Reply