Dzienna liczba użytkowników Brave przekroczyła 4 miliony

Przeglądarka Brave przekroczyła granicę czterech milionów aktywnych użytkowników dziennie.

Według zaktualizowanych informacji Brave ma obecnie średnio 12,2 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie, a liczba aktywnych użytkowników dziennie przekracza cztery miliony.

W ciągu ostatniego roku Brave, który wykorzystuje wbudowany bloker reklam i skupia się na prywatności i bezpieczeństwie użytkowników, zyskał dużą popularność.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Brendan Eich stwierdził, że przeglądarka kończyła 2019 rok przy 11,2 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, w październiku 2019 r. ten sam wskaźnik wynosił 8,7 mln, co oznacza wzrost o 28%. W pierwszych dwóch miesiącach 2020 r. Liczba aktywnych użytkowników ponownie wzrosła. Tym razem o 14%.

Przeglądarka Brave, z natywnym tokenem Basic Attention Token (BAT), pozwala użytkownikom dotować ulubione witryny za pomocą kryptowaluty. Użytkownicy mogą również zdobywać BAT, przeglądając reklamy, które następnie można przekazać właścicielom witryn i twórcom treści.

Według oficjalnego testu szybkości, przeglądarka Brave jest w stanie ładować strony 3-6 razy szybciej niż Chrome i Firefox.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.