Zwiększone zainteresowanie Bitcoin’em w sieci

Chińska firma Shenliancaijing opublikował raport wykazujący, że zapytania dotyczące Bitcoin’a wzrosły o 183% na Baidu w ciągu ostatnich trzydziestu dni. Takie zainteresowanie nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę obecne zawirowania na wszystkich globalnych rynkach.

Wyszukiwania hasła Bitcoin również znacznie wzrosły w Google. W ciągu ostatnich trzech tygodni wzrosła w rankingu z 29 do 57  w Trendach Google. Flagowa kryptowaluta ostatnio doświadczyła tego poziomu zainteresowania w czerwcu zeszłego roku, kiedy jej cena osiągnęła najwyższy roczny poziom.

Podobnie jak w przypadku wartości rynkowej zainteresowanie publiczne bitcoinami jest niezwykle niestabilne. Ogólnie rośnie w górę, gdy ceny rosną. W tym przypadku społeczeństwo wyraźnie bada szansę zakupu, gdy cena jest niska.

Reddit publikujący na r / bitcoin opublikował właśnie kolejne porównanie Trendów Google, wykazując znacznie większe zainteresowanie zakupem Bitcoina niż jego sprzedażą.

Podczas gdy rynki altcoin’ów oraz bitcoin’a są ściśle ze sobą powiązane, to jednak głównie BTC jest w kręgu zainteresowania. Na przykład wyszukiwania terminów takich jak „Ethereum” i „Ripple” nie wzrosły ostatnio praktycznie wcale.

Bez względu na to gdzie społeczeństwo w tej chwili kieruje swoje zainteresowania, obecnie wszystkie rynki są w chaosie ponieważ globalna gospodarka kręci się w tej chwili wyłącznie wokół epidemii COVID-19.

Chociaż w ciągu ostatnich kilku dni Bitcoin odzyskał część strat z ubiegłego tygodnia, jest o wiele za wcześnie, by stwierdzić, czy to krótkie odreagowania będzie trwało nadal.

W tej sytuacji duża ilość posiadaczy BTC potrzebuję szybkiej gotówki np. na opłacanie rachunków. Przerwy w pracy powodują stres finansowy niespotykany we współczesnej erze, a tendencja do likwidacji aktywów kryptograficznych na pieniądze papierowe prawdopodobnie wkrótce się nie skończy.

Innymi słowy, ludzie muszą wrócić do pracy, aby rynek wrócił do normalności. Nie ma wątpliwości, że ci, którzy mają pieniądze na inwestycje, będą wygranymi w perspektywie długoterminowej.

Dane wyszukiwarek to nie jest wskaźnik, który sugeruje zbliżające się ożywienie rynku. Natomiast rozwój i wdrażanie Blockchain nadal rośnie, podobnie jak zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych. Nic więc dziwnego, że osoby posiadające wolne aktywa przygotowują się do skorzystania z tej wyjątkowej okazji rynkowej.

Zródło: Bitcoinist.com

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.