Ekosystem Polkadot planuje skalować się do obsługi 1000 parachainów

Deweloperzy Polkadot ogłosili plany wprowadzenia aktualizacji, która zwiększy liczbę parachainów w ekosystemie do 1000.

Zespół ds. rozwoju sieci Polkadot poinformował uczestników konferencji Sub0 w Lizbonie o pomyślnym rozwoju projektu i natychmiastowych planach wdrożenia technologii „asynchronicznego udostępniania” jako przyszłej aktualizacji protokołu konsensusu Polkadot parachain. Cel: poprawa szybkości transakcji w sieci bazowej.

Oczekuje się, że przyszła aktualizacja skróci czas bloków parachain o połowę, z 12 sekund do sześciu sekund, i zwiększy dostępną przestrzeń na blok od pięciu do dziesięciu razy.

„Obsługa asynchroniczna pozwala nam elastycznie planować nasze wysiłki w zakresie skalowania sieci poprzez elastyczne skalowanie i natychmiastowy czas rdzenia. Mamy solidną mapę drogową, aby Polkadot obsługiwał do 1000 parachainów i ponad milion transakcji na sekundę. Wydanie asynchronicznego wsparcia powinno zostać wdrożone w sieci testowej Polkadot Rococo za około dwa tygodnie” – obiecała szefowa działu rozwoju Parity Technologies, Sophia Gold.

W prezentacji stwierdzono, że rozwiązanie jest początkowo wdrażane na poziomie protokołu, a nie smart kontraktu, co zapewnia efektywność kapitałową i odporność na cenzurę.

Comments (No)

Leave a Reply