Worldcoin wzrósł o 40% osiągając nowe ATH

WLD z najwyższym poziomem w historii

17 lutego zespół Worldcoin Sama Altmana ogłosił, że osiągnął milion aktywnych użytkowników dziennie w aplikacji World. Dla porównania w listopadzie 2023 roku było to zaledwie 100 tys .

Według CoinGecko, natywny token projektu WLD wzrósł o 41,3% w ciągu jednego dnia. W ujęciu tygodniowym wzrost wyniósł około 186,4%.

W chwili pisania tego tekstu notowania monety osiągnęły około 7,36 dolara, a kapitalizacja rynkowa wynosiła 945 milionów dolarów, a ATH wyniosło 7,99 dolara.

Wzrostowi tempa może sprzyjać także niedawne ogłoszenie OpenAI dotyczące generatywnej sieci neuronowej dla wideo Sora.

Główny produkt projektu, protokół World ID, opiera się na dowodach o wiedzy zerowej. Jest to narzędzie, które pozwala ludziom uwierzytelnić się za pomocą danych biometrycznych lub numeru telefonu.

W grudniu Worldcoin wprowadził World ID 2.0 , który integruje się z wieloma platformami, w tym Telegram, Reddit, Shopify i Minecraft, umożliwiając logowanie bez hasła.

Uruchomienie startupu Altmana wzbudziło wśród organów regulacyjnych w wielu krajach pytania dotyczące ochrony danych użytkowników. Działaniami projektu zainteresowały się zwłaszcza władze Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Kenii i Argentyny.

Comments (No)

Leave a Reply