Dash Core Group ogłosił harmonogram aktualizacji sieci testowej „Evonet”

Programiści zajmujący się głównymi programami dla kryptowalut Dash (DASH) ogłosili, że oczekują iż kolejne aktualizacje sieci testowej projektu „Evonet” będą wydawane co sześć tygodni.

Zgodnie z zapowiedziami z 17 kwietnia Dash Core Group planuje wydać pierwszą aktualizację zgodną z nowym harmonogramem między 22 kwietnia a 5 maja.

Grupa Dash Core oczekuje, że częste aktualizacje umożliwią informację zwrotną na temat tego, czy doceniane są wybory projektowe. W rezultacie programiści będą mogli szybko zmienić kierunek projektowania, jeśli informacje zwrotne wykażą, że jest to konieczne.

„Zalecane są częste wersje oprogramowania jako sposób szybkiego generowania opinii. Informacje zwrotne pozwolą odkryć wszelkie błędne założenia poczynione podczas projektowania i wdrażania oprogramowania, zmniejszając w ten sposób ryzyko poświęcania zbyt wiele czasu na niepotrzebne lub niepożądane funkcje.” -czytamy w komunikacie.

Deweloperzy wyjaśniają, że aktualizacje Evonet są wydawane po to , aby niepotrzebnie nie zaśmiecać i nie wprowadzać zmian w głównej sieci Dash.  Evonet jest prawie wyłącznie własnością Dash Core Group, dzięki temu programiści mogą jednostronnie przekazywać aktualizacje oprogramowania. Ponadto takie podejście zmniejsza również ryzyko błędów uniemożliwiających funkcjonowanie głównej sieci.

Evonet został wydany w grudniu 2019r na publicznym testnecie, do którego deweloperzy mogą się podłączyć ,eksperymentować i testować dostępne funkcję DashPay.

DashPay ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku wg. rozkładu ze strony dash.org.

DashPay to platforma do rejestrowania spersonalizowanego imienia. Użytkownicy po zarejestrowaniu mogą dodać innych do swoich kontaktów oraz tworzyć listy kontaktów, z którymi będą chcieli dokonywać transakcji. W ten sposób można będzie wysyłać Dash znając tylko imię lub adres kryptograficzny.

Zródło : cointelegraph.com ; dash.org

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.