Firefly – nowy portfel IOTA

Twórcy IOTA zaprezentowali desktopową wersję beta portfela Firefly, który zastąpi Trinity.

W oficjalnym oświadczeniu IOTA Foundation podkreśliła, że ​​portfele użytkowników pozostają kluczowym elementem całego ekosystemu kryptowalut. Portfele powinny łączyć wszystkie najważniejsze funkcje: przechowywanie kryptowalut, wymianę, handel, hosting NFT itp. Nowy portfel Firefly został zaprojektowany, aby sprostać tym ambitnym celom.

Firefly to intuicyjna aplikacja z dobrze zaprojektowanym interfejsem. Wcześniej współzałożyciel IOTA, David Sonstebo, stwierdził, że portfel wyznaczy nowe standardy w zakresie projektowania UX / UI. Firefly został zaprojektowany, aby wyeliminować kłopoty, z jakimi borykają się użytkownicy podczas ich użytkowania. Architektura jest opisana jako „modułowa”, a zatem łatwa do zrozumienia.

Firefly jest oparty na dwóch bibliotekach Rust: jednej do tworzenia aplikacji i Stronghold, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo. Nowy portfel jest chroniony przez zaszyfrowane kopie zapasowe i chronione enklawy pamięci. Transakcje Firefly są autoryzowane znacznie szybciej niż transakcje Trinity. Użytkownicy mogą łatwo zarządzać wieloma adresami i przywracać swoje portfele na wielu urządzeniach dzięki opatentowanej kopii zapasowej firmy Stronghold.

Zespół programistów donosi o wielu dodatkach do systemu, które wkrótce pojawią się w systemie, w tym o modułach czatu i zarządzania kontaktami, pamięci masowej NFT i bezproblemowej integracji portfela.

Na początku tego miesiąca programiści IOTA uruchomili stabilną wersję platformy inteligentnych kontraktów IOTA Smart Contracts Protocol (ISCP). Nowa platforma pozwoli programistom kompilować i testować inteligentne kontrakty.

źródło: https://blog.iota.org/firefly-beta-release/

image: https://blog.iota.org/firefly-beta-release/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.