Bitcoin analiza techniczna #6

Analiza z jednodniowym opóźnieniem. Bitcoin był w dość wąskiej konsolidacji i analiza z ostatniej niedzieli była aktualna. Dziś natomiast na wykresie wiele się zmieniło.

BTC/USD interwał 4h

W interwale czterogodzinnym wyraźnie widać, jak kurs testował średnią kroczącą EMA144 dwa razy od dołu, co ciągle wskazywało na trend spadkowy. Jednym z warunków zmiany trendu jest przebicie tej średniej. Wsparcie w okolicy 10000$ zostało pokonane. Linia trendu, którą wyznaczałem w ostatniej analizie została przebita, co zgodnie z założeniami dało szybki spadek do strefy popytowej. Ten poziom jest już testowany trzeci raz, a każdy kolejny test zmniejsza szanse, że wytrzyma i utrzyma kurs. Wskaźnik RSI wchodzi w strefę wyprzedania, ale to jeszcze za mało, żeby stwierdzić, co będzie dalej.

Zasięgiem fibo mierzę spadek od 11000$ do 9750$ oraz sprawdzam głębokość kolejnego spadku, który się zaczyna od długiego pin baru i widzimy, że spadku są prawie sobie równe. Mamy tu do czynienia z korektą 1:1. Strzałkami wyznaczam możliwe scenariusze. Kurs może spadać dalej, ale jest też możliwy powrót i test trendu od dołu. Pierwszym oporem będzie strefa pomarańczowa w okolicy 9800$. Jak do tej pory nie ma oznak popytu.

Twitter: https://twitter.com/bartb86

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.