Coinbase zawiesi staking w czterech stanach USA

Kalifornia, New Jersey, Południowa Karolina i Wisconsin bez stakingu na Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase powiadomiła klientów w Kalifornii, New Jersey, Południowej Karolinie i Wisconsin, że zawiesza swoją usługę stakingu ze względu na lokalne wymagania regulacyjne.

Użytkownicy utracili możliwość deponowania dodatkowych aktywów w ramach tej usługi. Decyzja nie wpłynie na już wniesione fundusze.

Platforma obiecała przekazać więcej informacji na temat spodziewanych zmian w nadchodzących tygodniach w państwowych centrach pomocy.

W pozostałych regionach Stanów Zjednoczonych usługa działa bez zmian.

6 czerwca SEC złożył pozew cywilny przeciwko Coinbase. Komisja zarzuciła wymianę niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych w postaci szeregu tokenów.

Agencja skupiła się również na programie stakingu Coinbase Earn.

Tego samego dnia dziesięć państwowych organów regulacyjnych złożyło podobne oświadczenia dotyczące tego ostatniego. Oprócz powyższego lista obejmuje komisje papierów wartościowych Maryland, Vermont, Kentucky, Illinois, Alabama i Washington.

„Zdecydowanie nie zgadzamy się z wszelkimi twierdzeniami, że usługa stakingu jest oferowaniem papierów wartościowych. Ale tam, gdzie to konieczne, w pełni zastosujemy się do tymczasowych zarządzeń wykonawczych, nawet jeśli nastąpi to, zanim pojawi się możliwość obrony” – oświadczyli przedstawiciele giełdy.

Przypomnijmy, że Coinbase odmówił zmiany modelu biznesowego z powodu pozwu SEC.

źródło: https://www.coinbase.com/blog/why-we-stand-by-staking

Comments (No)

Leave a Reply