Celsius oskarża kryptoblogerkę Tiffany Fong o ujawnienie zastrzeżonych informacji

Tiffany Fong ma kłopoty

Upadły pożyczkodawca kryptowalutowy Celsius Network wniósł oskarżenie przeciwko byłemu klientowi i blogerce kryptograficznej Tiffany Fong za rzekome ujawnienie tajemnic handlowych. Od czerwca 2022 roku Tiffany Fong opublikowała ponad 20 krytycznych filmów o firmie na YouTube i innych platformach społecznościowych.

Fong kilkukrotnie udostępniała informacje poufne pochodzące od osób trzecich, które, jak twierdzi, zostały jej przekazane prywatnie przez niezadowolonych byłych pracowników Celsius. W szczególności Fong jest oskarżana o ujawnienie poufnych informacji dotyczących ofert firmy na zakup aktywów firmy Celsius, treści nagrań audio z negocjacji handlowych, a także rzekomej działalności transakcyjnej kadry kierowniczej, w tym byłego dyrektora generalnego i założyciela firmy Celsius Alexa Mashinsky’ego.

Firma zamierza złożyć pozew cywilny przeciwko kryptoblogerce w związku z naruszeniem danych, które negatywnie wpływają na działalność i reputację firmy. Celsius sprowadził prawników z Kirkland & Ellis, aby przygotowali pozew przeciwko Fong.

Kryptopożyczkodawca zamierza zwrócić się do sądu o zakazanie Phongowi publikowania jakichkolwiek informacji związanych z Celsius Network. Kryptoblogerka w komentarzach dla mediów twierdzi, że wszelkie zarzuty Celsius są bezpodstawne, ponieważ nie zawarła ani nie naruszyła żadnych umów o zachowaniu poufności w odniesieniu do jakichkolwiek informacji związanych ze sprawą Celsius.

Comments (No)

Leave a Reply