Visa wyda kartę powiązaną ze stablecoinem USD Coin (USDC)

Gigant płatniczy Visa połączy swoją globalną sieć ze stablecoinem Circle USD Coin (USDC). Dalsze plany obejmują wydanie karty, za pomocą której sprzedawcy towarów i usług będą mogli bezpośrednio akceptować USDC jako płatność.

W ramach partnerstwa Circle dołączył do programu Fast Track, który jest skierowany do firm fintech, które chcą przyspieszyć rozwój dzięki zasobom i usługom Visa. Visa prawdopodobnie w przyszłym roku wyda kartę płatniczą z obsługą płatności w USDC.

Taka karta pozwoli na wysyłanie płatności międzynarodowych w USDC, po czym środki zostaną przeliczone na walutę krajową odbiorcy i będą mogły zostać wydane w dowolnym miejscu obsługiwanym przez Visa.

Będzie to pierwsza karta korporacyjna, która pozwoli firmom wydawać USDC” – powiedział Kai Sheffield, szef działu kryptowalut Visa.

Visa nie będzie samodzielnie przechowywać stablecoinów.

Do programu Fast Track dołączyło już 25 portfeli kryptowalut, w tym Fold i Cred. Wszyscy z nich będą teraz mogli zintegrować USDC.

„Postrzegamy Visa jako sieć sieci. Sieci Blockchain i stablecoiny to tylko sieci uzupełniające się. Dlatego uważamy, że Visa może poprawić jakość obsługi klienta, dając im dostęp do takich narzędzi ”- dodał Sheffield.

Przypomnijmy, wcześniej informowano, że sieci płatnicze Visa i Mastercard są bardziej restrykcyjne wobec potencjalnych wydawców kart, jeśli ich działalność jest związana z aktywami cyfrowymi, wymagając m.in. udowodnienia, że ​​wykorzystane środki pochodzą z wiarygodnych źródeł.

źródło: https://www.forbes.com/sites/michaeldelcastillo/2020/12/02/visa-partners-with-ethereum-digital-dollar-startup-that-raised-271-million/?sh=481e5ffc4b1f

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.