Nie taki Elon zły? Bitcoin wzrósł o 12% po jego kolejnym tweecie.

Tesla wznowi sprzedaż samochodów elektrycznych za Bitcoin, gdy co najmniej połowa górników przejdzie na energię odnawialną, napisał Elon Musk.

Wiadomość była odpowiedzią na krytykę ze strony szefowej firmy finansowej Sygnia Magdy Wierzyckiej. W podcaście The Money Show powiedziała, że ​​założyciel Tesli manipuluje ceną pierwszej kryptowaluty.

To, co widzimy w Bitcoin, to manipulacja cenami przez jedną bardzo potężną i wpływową osobę” – dodała Wierzycka.

Prezes Sygnia Limited podkreśliła, że gdyby tweety dotyczyły Muska jakiejkolwiek spółki publicznej, to byłby on na celowniku amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Jej zdaniem miliarder celowo podniósł cenę cyfrowego złota i zlikwidował większość swojej pozycji na szczytach. Wierzycka uważa publiczne wypowiedzi Muska, a także wiadomość o odmowie przyjęcia kryptowaluty przez Teslę za manipulacje.

Musk określił słowa szefa Sygni niedokładnymi. Przypomniał, że producent samochodów elektrycznych sprzedał tylko 10% swoich Bitcoinów, aby przetestować płynność rynku.

Po potwierdzeniu, że górnicy mają rozsądne (~ 50%) zużycie czystej energii z pozytywnym trendem w przyszłości, Tesla wznowi operacje Bitcoin” – dodał Musk.

W lutym 2021 roku Tesla zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina.

https://www.702.co.za/podcasts/201/the-best-of-the-money-show/522082/sygnias-magda-wierzycka-on-jses-refusal-for-it-to-list-a-bitcoin-etf

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.