Bithumb wchodzi na giełdę tradycyjną

Media informują o planach Bithum wejścia na giełdę tradycyjną

Giełda Bitcoin z siedzibą w Korei Południowej Bithumb wejdzie na lokalną giełdę. PrzeprowadzanieIPOWedług Edaily debata w sprawie KOSDAQ planowana jest na drugą połowę 2025 roku .

Samsung Securities będzie działać jako potencjalny gwarant.

Przedstawiciele platformy obrotu nie potwierdzili przygotowań do uzyskania statusu publicznego, ale przyznali, że dane dotyczące wyboru partnera do realizacji inicjatywy są prawidłowe.

Źródła publikacji wyjaśniły plany wejścia spółki na giełdę chęcią utrzymania swojej pozycji w walce z Upbitem o prymat na lokalnym rynku kryptowalut.

W maju południowokoreańscy prokuratorzy przeprowadzili przeszukania i zajęcia mienia w biurach konkurentów w związku ze śledztwem w sprawie podejrzanych transakcji członka Zgromadzenia Narodowego Kim Nam-kooka.

We wrześniu 2020 r. funkcjonariusze organów ścigania wezwali na przesłuchanie ówczesnego dyrektora generalnego Bithumb i beneficjenta Bithumb Holdings, Lee Jong Hoona. Jednocześnie policja przeprowadziła serię przeszukań w siedzibach firm powiązanych z giełdą w ramach sprawy rzekomego oszustwa przy sprzedaży tokena BXA za 25 mln dolarów.

Według doniesień mediów za prawdziwego właściciela giełdy uznano Honga. Pod zarzutem oszukiwania inwestorów grozi mu do ośmiu lat więzienia. Jednak później został uniewinniony .

Comments (No)

Leave a Reply