Etherscan wprowadza monitorowanie oszustw oraz czarną listę adresów

Popularny explorer bloków Ethereum (ETH) Etherscan wprowadził silnik nadzoru oparty na samo-uczeniu się do oznaczania ETH oraz portfeli związanych z nielegalną aktywnością.

Portfele zawierające środki z nielegalnych źródeł zostaną teraz umieszczone na czarnej liście – umożliwiając użytkownikom identyfikację monet mających wątpliwe pochodzenie.

14 kwietnia Etherscan ogłosił swój system wykrywania który nazywa się ETHProtect.

ETHProtect będzie generować „codzienne raporty użytkowników na temat podejrzanych nieuczciwych działań”, które zostaną przejrzane i zweryfikowane przez analityków badań bezpieczeństwa Etherscan.

System wykrywania ma na celu identyfikację funduszy związanych z włamaniami, oszustwami, phishingiem, exploitami i innymi podejrzanymi działaniami. W poście stwierdza się, że „śledzenie ETHProtect” nigdy nie jest statyczne; silnik stale śledzi i identyfikuje wszelkie nowo podejżane adresy ”w czasie rzeczywistym.

Wcześniejsze doświadczenia nauczyły Etherscan, że „nie ma jednego kompleksowego rozwiązania i jest to ciągła walka w kotka i myszkę z oszustami.

Użytkownicy mogą śledzić historię przesyłania tokenów znajdujących się na czarnej liście. Jeśli użytkownik wyszuka portfel z czarnej listy w Etherscan, zobaczy teraz czerwony sztandar informujący, że środki zawarte w portfelu były wcześniej powiązane z działalnością przestępczą.

Użytkownicy mogą również zbadać historię transakcji określonych monet, które znajdują się na czarnej liście – umożliwiając użytkownikom określenie, kiedy fundusze przemieszczały się przez nielegalne kanały, oraz ruchów monet od tego czasu.

Właściciele portfeli, którzy uważają, że zostali fałszywie oznaczeni, zachęcani są do bezpośredniego kontaktu z Etherscan.

13 kwietnia firma Huobi Global ogłosiła uruchomienie internetowego narzędzia kryminalistycznego Star Atlantis w celu usprawnienia procesów identyfikacji oszustw.

Poza tym Huobi został wymieniony wraz z Binance jako dwie giełdy, które otrzymały największe przepływy Bitcoinów (BTC) z nielegalnych źródeł.

zródło: cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.