Bill Gates, gdyby mógł, obstawiałby przeciwko Bitcoinowi

Współzałożyciel firmy Microsoft Bill Gates nie jest zbyt optymistycznie nastawiony do kryptowalut w ogóle, a do Bitcoin’a w szczególności.

Dzielił się swoimi opiniami podczas wczorajszego wywiadu dla CNBC.

„Jako klasa aktywów, bitcoin nie produkuje niczego, więc nie powinnniśmy oczekiwać, że to się podniesie. To rodzaj czystej inwestycji typu „wielka teoria głupców” – powiedział miliarder, dodając: „Zgadzam się, że obstawiałbym przeciwko bitcoin’owi gdyby był łatwy sposób to zrobić.”

Po imponującym wzroście w grudniu 2017 r. Cena bitcoinów straciła ponad połowę wartości, a obecnie wynosi około 9 300 USD za sztukę.

„, uważam, że Bitcoin i ICOs należą do bardziej szalonych, spekulacyjnych rzeczy” –  skomentował Gates

Wyjawił także, że pewnego razu dostał kilka bitcoinów jako prezent urodzinowy, ale po kilku latach się ich pozbył .

Miliarder jest w zarządzie Berkshire Hathaway Warrena Buffetta i przemawiał w Omaha w stanie Nebraska, gdzie konglomerat odbywał swoje doroczne weekendowe zgromadzenie akcjonariuszy . Słynny przedsiębiorca i inwestor oraz jego długoletni partner i wiceprezes Charlie Munger rozmawiali z dziesiątkami tysięcy osób na różne tematy, w tym o bitcoinach.

Jeśli chodzi o Gatesa, to jednak widzi on wiele zalet w technologii blockchain, która leży u podstaw wszystkich kryptowalut.

komentarzy (1)

  1. PAWEŁ Maj 08, 2018

zostaw odpowiedź