Badanie: płeć i lokalizacja wpływają na cele krypto inwestorów

Gospodarka regionalna i płeć wpływają na cele finansowe i zachowania inwestycyjne osób korzystających z aktywów cyfrowych. Dowodzi tego najnowszy raport Bitget.

Badacze przeprowadzili ankietę wśród 1500 osób z 20 krajów, w tym z Europy, Chin, Japonii, Korei Południowej i Turcji.

Zgodnie z wynikami, najważniejszą rzeczą dla inwestorów kryptowalutowych jest wyższy standard życia. 46% traderów z Korei Południowej dąży do poprawy jakości życia osobistego, podczas gdy 36% osób w Malezji i na Tajwanie priorytetowo traktuje budżet rodzinny.

Płeć również wpływa na cele finansowe. W Korei Południowej (49%) i Japonii (41%) kobiety-inwestorzy koncentrują się na osobistym majątku.

Stosunek mężczyzn z tych samych krajów, którzy dążą do wzmocnienia budżetu rodzinnego poprzez inwestowanie w kryptowaluty, wynosi odpowiednio 12% i 20%.

W Turcji i Stanach Zjednoczonych około 27% kobiet wykorzystuje inwestycje w aktywa cyfrowe do opłacenia edukacji swoich dzieci. W Korei Południowej i Japonii liczba ta jest znacznie niższa – odpowiednio 5% i 4%.

Najbardziej „ciężkimi” inwestorami byli mieszkańcy Chin: 18% z nich przeznaczyło od 50 000 do 100 000 USD, a kolejne 19% – od 100 000 do 500 000 USD.

Respondenci z Europy (51%), Turcji (49%) i Korei Południowej (46%) inwestują średnio od 1000 do 10 000 USD.

Według wrześniowej ankiety Coinbase, jedna na pięć dorosłych osób w USA posiada aktywa cyfrowe – w tej grupie jest około 52 milionów osób.

Wcześniejsze badanie ConsenSys wykazało, że 99% Nigeryjczyków jest świadomych istnienia aktywów cyfrowych, co daje wynik lepszy niż w Stanach Zjednoczonych, gdzie odsetek ten wyniósł 95%. Według danych globalnych 92% ludzi na całym świecie ma świadomość istnienia kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply