Avalanche Stars Arena stracił 2,9 miliona dolarów po ataku hakerskim

Hack na sieci Avalanche

Aplikacja społecznościowa, stworzona analogicznie do sieci społecznościowej Friend.tech i wdrożona na protokole blockchain Avalanche, stała się celem ataku hakerskiego. W wyniku włamania z inteligentnego kontraktu wycofano aktywa o wartości 2,9 mln dolarów.

Eksperci z firmy PeckShield zajmującej się bezpieczeństwem blockchain zauważyli, że według wstępnej analizy włamanie do aplikacji Stars Arena i kradzież aktywów o wartości około 2,9 mln dolarów były możliwe ze względu na problem z ponownym zawarciem inteligentnej umowy.

Prawdopodobnie włamanie mogło być związane z nieprawidłowym działaniem funkcji getPrice. Napastnicy wykorzystali lukę w zabezpieczeniach inteligentnego kontraktu i funkcję ponownego wejścia, aby zwiększyć udział tokenów Avalanche (AVAX) w „biletach użytkownika”.

Tym samym pojedynczy „bilet użytkownika” Stars Arena mógłby zostać sprzedany za znacznie wyższą cenę. Zespół Stars Arena poprosił użytkowników, aby nie wpłacali żadnych środków do czasu usunięcia błędu związanego z bezpieczeństwem inteligentnych kontraktów.

Comments (No)

Leave a Reply