Sąd w Londynie nakazał giełdzie Binance znaleźć hakerów, którzy ukradli tokeny projektu Fetch.ai

Binance ma znaleźć hakerów

Na początku czerwca hakerzy ukradli z kont na giełdzie Binance tokeny Fetch.ai o wartości 2,6 miliona dolarów. Teraz londyński sąd nakazał wyśledzić włamywaczy. Zgodnie z orzeczeniem Royal Court of London, Binance musi zidentyfikować hakerów i odzyskać skradzione aktywa.

Według prawników Rahmana Ravelli, reprezentującego stronę poszkodowaną, Binance rozpoczął już śledzenie funduszy, a specjalistom udało się odzyskać część skradzionych tokenów. „Musimy obalić mit, że aktywa kryptograficzne są anonimowe. W rzeczywistości takie aktywa można śledzić i zwracać. Wcześniej współpracowaliśmy z Binance i lokalnymi organami ścigania, aby uzyskać informacje na temat hakera. Nakaz sądowy w celu uzyskania tych informacji jest standardowym procesem ”- powiedział prawnik Syedur Rahman.

Przedstawiciele Binance potwierdzili, że pracują nad śledzeniem i zwrotami pieniędzy. Giełda może jednak poprosić Fetch.ai o dostarczenie dowodów włamania przed zwróceniem tokenów. Wcześniej w Wielkiej Brytanii pojawiła się organizacja Crypto Fraud and Asset Recovery (CFAAR), w skład której wchodzili prawnicy i eksperci od kryptowalut. CFAAR ma na celu pomóc inwestorom odzyskać środki skradzione przez oszustów kryptowalutowych.

źródło: https://www.reuters.com/technology/london-court-orders-binance-trace-cryptocurrency-hackers-2021-08-13/

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.