Artysta nominowany do nagrody Grammy – Akon – uruchomi kryptowalutę na łańcuchu bloków Stellar

Raper Akon postanowił stworzyć swoją kryptowalute Akoin na blockchainie Stellar.

„Akoin wybrał rozproszony, hybrydowy blockchain firmy Stellar ze względu na wspólną wizję stworzenia globalnej integracji finansowej, szczególnie w takich obszarach jak Afryka”, wyjaśnił w ogłoszeniu z 28 lutego.

Token narzędziowy Akoin będzie zgodny z portfelami Stellar i będzie kompatybilny ze wszystkimi cyfrowymi zasobami i walutami obsługiwanymi przez sieć Stellar.

Użytkownicy będą mogli błyskawicznie zamieniać Akoin z innej waluty, a Karas podał, że sieć Stellar Network może ułatwić „efektywny transfer wartości aktywów” jako kluczowy czynnik.

Rzecznik potwierdził, że token Akoin będzie miał zmienną cenę.

 „Akoin nie jest stablecoinem, ale zapewniamy dostęp do innych wiodących ofert stablecoin w naszym ekosystemie”

Platforma obejmuje również portfel wielowalutowy i rynek mobilny, w którym użytkownicy mogą „uczyć się, zarabiać, wydawać i oszczędzać”.

Projekt, który został opóźniony, miał początkowo rozpocząć się w połowie 2018 r., Ale dzisiejsze ogłoszenie sugeruje, że może zostać zmieniony harmonogram na początku 2020 r.

„Budujemy globalną platformę, a Afryka jest naszym rynkiem docelowym, ponieważ obecnie widzimy, że te państwo ma najwięcej wyzwań”, powiedział Akon.

46-letni piosenkarz cieszy się ogromną popularnością w Afryce i chce, aby Akoin napędzał gospodarkę swojego futurystycznego miasta Akon Crypto o wartości 2 miliardów dolarów. Zrównoważone, ekoturystyczne, inteligentne miasto powstanie w ciągu następnej dekady na 2000 arach w pobliżu Dakaru, stolicy Senegalu, którą prezydent kraju przekazał piosenkarzowi.

W przeszłości Akon uruchomił szereg projektów rozwojowych i charytatywnych, w tym Akon Lighting Africa, które przyniosły projekty oświetlenia słonecznego w 18 krajach – jednak Akoin jest przedsięwzięciem nastawionym na zysk.

Comments (No)

Leave a Reply