CME Bitcoin Futures spada

Ponieważ amerykańska Rezerwa Federalna pompuje miliardy dolarów na giełdę, entuzjaści kryptografii mają nadzieję, że rynek instytucjonalny zwróci się w stronę bitcoinów.

Inwestorzy instytucjonalni zainteresowani kryptowalutą mają ulubieńca – Chicago Mercantile Exchange (CME). Jednak pomimo niedawnego napływu przez Fed około 2 bilionów dolarów, zwiększona płynność nie wpłynęła na rynek kontraktów futures na bitcoiny.

Zamknięcie jednego z najbardziej stresujących tygodni w historii amerykańskich finansów doprowadziło do znacznego zmniejszenia wolumenu kontraktów bitcoinowych na CME. 27 marca sprzedano nieco ponad 100 milionów dolarów i jest to najniższy wolumen w ciągu ostatnich trzech tygodni. Liczby te są zbliżone do tych z początku marca, kiedy cena wynisiła około 8 000 USD.

Jeśli porównamy liczbę sprzedanych kontraktów, liczba ta wyniosła 3029, czyli około 5 bitcoinów na kontrakt.

W tym momencie otwarte i aktywne pozycje na giełdzie oszacowano na 126 mln USD, które wzrosły o ponad 20 mln USD od początku marca, jednocześnie spadek wyniósł 200 mln USD od połowy lutego, a otwarte odsetki przekroczyły 325 mln USD.

W czasie, gdy giełdy amerykańskie odzyskały ponad 12% wartości utraconej z powodu trwającej pandemii, brak poważniejszych wzrostów bitcoina jest zaskakujący.

Gwałtowny upadek bitcoina 12 marca, wraz ze spadkiem złota, wskazuje, że inwestorzy sprzedają wysoce płynne aktywa w celu gromadzenia środków pieniężnych, co według wszelkich wskazówek pozostaje priorytetem.

Comments (No)

Leave a Reply