Arthur Hayes: „Cena Bitcoina nie przekroczy 70 000 dolarów do końca sierpnia”

Współzałożyciel giełdy kryptowalut BitMEX w nowym eseju zatytułowanym Mayday przedstawił prognozę zmian ceny Bitcoina w perspektywie krótkoterminowej.

Zdaniem eksperta spadek BTC o 12% w ciągu ostatnich kilku dni był konieczny „aby oczyścić rynek”. Arthur Hayes sugeruje, że realizacja zysków po halvingu Bitcoina była jedną z głównych przyczyn pogorszenia sytuacji na rynku kryptowalut.

Były dyrektor generalny BitMEX za dodatkowe negatywne czynniki uważa spadek napływu kapitału do spotowych ETF-ów Bitcoin, a także obawy inwestorów dotyczące przyszłych działań amerykańskiego Systemu Rezerwy Federalnej (FRS).

Cena Bitcoina nie wzrośnie powyżej 700,00 dolarów do końca sierpnia, a inwestorzy wzywający do zakończenia hossy na Bitcoinie mogą być rozczarowani, gdy dowiedzą się, że tak naprawdę trend jeszcze się nie rozpoczął. Wierzę, że nadchodzące tygodnie i miesiące będą ostatnią okazją do taniego zakupu BTC.

Odbicie wartości Bitcoina będzie możliwe po zwiększeniu płynności dolara, spadku tempa sprzedaży obligacji oraz dochodach odsetkowych od amerykańskich papierów skarbowych.

Według przedsiębiorcy lato 2024 r. rynek spędzi na analizowaniu wpływu działań FRS na stopę inflacji.

Comments (No)

Leave a Reply