Coinbase wyceniona na 77 mld$ na NASDAQ Private Market

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase została wyceniona na 77 mld$ na podstawie wartości akcji znajdujących się w obrocie na rynku prywatnym.

Notowania akcji Coinbase na platformie NASDAQ Private Market to 303$ za sztukę. W związku z tym szacowana kapitalizacja Coinbase przewyższa kapitalizację Intercontinental Exchange Inc., która jest właścicielem nowojorskiej giełdy papierów wartościowych.

W pierwszym tygodniu było 200$ za akcję, w drugim – 301$ za akcję, a w trzecim – 303$ za akcję.

Giełda Coinbase zorganizowała obrót swoimi akcjami na rynku zamkniętym za pomocą anonimowych zleceń przed planowanym wejściem na giełdę, której termin jest wciąż nieznany.

Obecni i byli pracownicy Coinbase wraz z pierwszymi inwestorami mają już teraz możliwość sprzedaży swoich akcji. W momencie debiutu Coinbase na giełdzie będzie dostępnych do obrotu około 254 mln akcji. Kontrakty futures FTX na Coinbase kosztują około 380$.

Cena po wprowadzeniu do obrotu może znacznie różnić się od aktualnej ceny na rynku wtórnym w oparciu o pół procent dostępnych akcji. Źródła jednak podają, że wolumen obrotu akcjami Coinbase był do tej pory „znaczący”.

źródło: https://www.coindesk.com/coinbase-valuation-nasdaq-private-market


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.