Bitcoin spadł do 9450 USD po nieprzekonujących odpowiedziach Davida Markusa na temat Libry

Cena pierwszej kryptowaluty szybko spadła wkrótce po rozpoczęciu przesłuchań Senatu w sprawie waluty cyfrowej Libra i w krótkim czasie spadła po raz pierwszy poniżej 10 000 USD, a następnie do 9450 USD.

Przed wydarzeniem Bitcoin był wyceniany na 10 750 USD.

Już wcześniej eksperci sugerowali, że wczorajsze przesłuchanie może mieć znaczący wpływ na krótkoterminowe ruchy cenowe Bitcoina i jak się wydaje, ich prognozy się spełniły.

Powód, dla którego sytuacja wokół Libry jest powiązana z Bitcoinem, jest całkiem prosty: chodzi o ogólne podejście amerykańskich prawodawców i regulatorów do nowej klasy aktywów – aktywów cyfrowych.

Pomimo faktu, że główne tezy, które Marcus zamierzał przedstawić amerykańskim prawodawcom, zostały opublikowane dzień wcześniej, jego odpowiedzi na zadane pytania nie zawsze brzmiały przekonująco. Czasami wydawało się, że szef działu Facebooka ds. blockchain po prostu zagubił się w nietypowym otoczeniu, o czym świadczy fakt, że często i dosyć długo zastanawiał się nad niektórymi odpowiedziami.

W szczególności nie był w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące sposobu, w jaki Facebook zamierza rozwiązywać problemy z wyciekami danych. Wiadomo, że to ciągle „świeża” sprawa, która nie przynosi chluby Facebook’owi.

David Marcus został również zapytany, dlaczego Libra zdecydowała się zarejestrować w Szwajcarii, a nie w Stanach Zjednoczonych, na co szef projektu nie udzielił bezpośredniej i oczywistej odpowiedzi.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.