Amerykanie mogą zainwestować 40 mld$ wsparcia państwa w bitcoiny i akcje

Odbiorcy bezpośrednich płatności motywacyjnych w łącznej wysokości 380 miliardów dolarów mogą wydać 10% tej kwoty na zakup bitcoinów i akcji.

Takie dane dostarcza Yahoo! Finance, powołując się na ankietę przeprowadzoną przez japońską firmę bankową Mizuho Securities.

Dyrektor zarządzający Mizuho, ​​Dan Dolev, przeprowadzili wywiady z około 235 osobami, których dochód na gospodarstwo domowe nie przekracza 150 000 USD, z których około 200 spodziewa się otrzymać trzecią rundę płatności w nadchodzących dniach.

Prawie co drugi na pięciu otrzymujących czek powiedział, że część otrzymanych pieniędzy wykorzysta na inwestycje. Jednocześnie większość uczestników ankiety preferuje bitcoin nad akcjami.

Wyniki ankiety pokazują, że bitcoin stanowi około 60% planowanych inwestycji. Obliczyliśmy, że może to być wzrost o 2-3% w stosunku do obecnej kapitalizacji Bitcoin w wysokości 1,1 biliona dolarów ”- pisze Dolev.

Zebrane dane wskazują również, że preferowanymi promocjami wśród odbiorców płatności motywacyjnych są Visa, MasterCard, PayPal i Square. Do podobnych wniosków doszli analitycy z Goldman Sachs w swoich badaniach.

Spodziewamy się, że gospodarstwa domowe będą największym źródłem popytu na akcje w tym roku” – napisał David Kostin, główny strateg giełdowy w Goldman Sachs.

Podnosimy nasze prognozy dotyczące popytu na akcje gospodarstw domowych ze 100 miliardów dolarów do 350 miliardów dolarów. Odzwierciedla to szybszy wzrost gospodarczy i wyższe stopy procentowe niż wcześniej przewidywaliśmy, oprócz dodatkowych płatności motywacyjnych dla osób fizycznych i zwiększonej aktywności inwestorów detalicznych na początku 2021 roku”.

Według CNN około 90% gospodarstw domowych w USA kwalifikuje się do świadczeń. Uprawnieni obywatele mają prawo do czeków na 1400 USD, a para z dwójką dzieci może spodziewać się 5600 USD.


Comments (No)

Leave a Reply