Alibaba: nasze rozwiązanie blockchain jest lepsze niż rozwiązanie Cosmos

Chiński gigant internetowy Alibaba twierdzi, że jego opatentowany system nazw domen jest w stanie zapewnić wydajny i prosty system interakcji między łańcuchami.

Według firmy rozwiązanie przewyższa analogiczne rozwiązania dostępne na rynku krypto, w tym blockchain kryptowaluty Cosmos.

Firma jest przekonana, że ​​przypisanie powszechnie uznanych nazw domen do blockchainów lub ich części pomoże poprawić identyfikację i interakcję z innymi uczestnikami sieci. W tym celu proponuje się system z powszechnie uznanymi domenami, takimi jak „.com” lub „.org”.

Patent stwierdza, że ​​systemy istniejące na rynku są nieporęczne i nieefektywne. Cosmos wymaga na przykład przypisania oddzielnego identyfikatora do każdego łańcucha bloków, co jest niezbędne do interakcji między łańcuchami. Tych identyfikatorów nie można ponownie wykorzystać, a sam system nadaje się tylko do „skali lokalnej”.

W przeciwieństwie do istniejących implementacji między łańcuchami, takich jak COSMOS, zunifikowane nazwy domen (UBCDN) mogą być używane i rozpoznawane na całym świecie przez wszystkie komponenty blockchain w zunifikowanej sieci, bez względu na to, ile połączeń sieciowych jest w to zaangażowanych”, tiwrdzi firma Alibaba.

Firma podkreśliła, że ​​rozwój koncentruje się głównie na korporacyjnych systemach blockchain.

http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsearch-adv.htm&r=2&f=G&l=50&d=PTXT&s1=bitcoin&p=1&OS=bitcoin&RS=bitcoin

https://www.coindesk.com/alibaba-patent-blockchain-interoperability-cosmos

Comments (No)

Leave a Reply