Giełda FTX wprowadziła stokeniozowane akcje, takich firm jak Amazon, Apple i Tesla

Giełda kryptowalut FTX wprowadziła nowatorski sposób handlu najpopularniejszymi akcjami na świecie. Użytkownicy giełdy mogą teraz rejestrować się, aby handlować na ponad 12 parach akcji i kryptowalutach za pośrednictwem ułamkowych części akcji platformy, co FTX nazywa produktem „pierwszym w swoim rodzaju”.

Oznacza to, że użytkownicy mogą rozpocząć handel akcjami o dużym popycie, takimi jak Tesla, Apple i Amazon, reprezentowanymi przez tokeny.

„Te produkty pokazują potężną przyszłość, w której aktywa są zdigitalizowane, a handlowcy mają nieograniczony potencjał twórczy do wyrażania swoich przekonań na temat rynków” – powiedział prezes FTX Sam Bankman-Fried.

Aby ułatwić płynność, tokeny stanowią ułamek jednej akcji, co oznacza, że ​​handlowcy będą mogli handlować cześcią akcji, powiedział Bankman-Fried.

Oferta jest prowadzona we współpracy z dostawcą rozwiązań dla rynków kapitałowych Digital Assets AG oraz firmą inwestycyjną CM Equity.

„Te ułamkowe produkty giełdowe odzwierciedlają rzeczywistość, w której dzisiejsi inwestorzy obejmują różne branże i sektory i oczekują możliwości handlowych, które w pełni odpowiadają ich zainteresowaniom i nastawieniu” – powiedział dyrektor generalny.

Użytkownicy w USA i innych jurysdykcjach podlegających ograniczeniom FTX nie będą uprawnieni do handlu produktami.

FTX ogłosił także wydanie TixWix – produktu skierowanego do klientów detalicznych w świecie handlu opcjami – we współpracy z platformą gier blockchain HXRO.

zródło:coindesk

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.