Airdrop memcoina DED rozczarował społeczność Polkadot

Airdrop DED nie jest taki jak obiecywano

Nieoczekiwane zmiany w tokenomice airdropu memcoinów DED bazującego na Polkadot wywołały ostrą krytykę w społeczności – zamiast początkowo zapowiadanych 100% emisji, wolumen dystrybucji został zmniejszony do 5%.

Podczas konferencji w X Spaces twórcy wyjaśnili, że zdecydowano się zachować tokeny na potrzeby dalszego rozwoju projektu. Otrzymał wstępne wsparcie ze skarbca Polkadot.

Kiedy wydasz 100%, skończy ci się amunicja. […] Ponieważ wyborcy nie chcieli dofinansować, rozsądniej jest rozdać mniejszą kwotę, a pozostałe tokeny przeznaczyć na sfinansowanie projektu” – wyjaśnił jeden z inicjatorów DED, Giotto De Filippi.

Airdrop tokenów rozpoczął się 23 marca. Użytkownicy otrzymają 36 DED za każdą monetę DOT posiadaną w momencie robienia migawki (18 marca 2024 r.). Jednak w społeczności natychmiast pojawiły się pytania: dlaczego nie początkowo oczekiwane 1000 DED dla DOT?

Inwestor występujący pod pseudonimem Orlando przyznał, że emocje na portalach społecznościowych dotyczące airdropu „nie mieściły się w granicach normy”.

Jak wszyscy inni jestem rozczarowany rozwojem sytuacji z DED. Wydano pieniądze, a wiele osób niedawno kupiło i trzymało DOT, napędzane szumem wokół tej eksperymentalnej monety memcoin. Mam nadzieję, że zespół znajdzie sposób, aby w dłuższej perspektywie zrekompensować właścicielom te błędy” – powiedział.

Orlando nalegał, aby nie oskarżać autorów projektu, na czele którego stoi De Filippi, o oszustwo. Jego zdaniem zespół szczerze próbował wykorzystać boom wokół memcoinów do promocji ekosystemu Polkadot.

Użytkownik o pseudonimie BlockPalid nie zgodził się z nim. Zauważył, że twórcy DED nie tylko nieoczekiwanie wprowadzili zmiany w tokenomice, ale także oszukali społeczność, twierdząc, że mają preinwestorów w aktywa. Tak naprawdę środki pochodziły z innego źródła.

Korupcja na najwyższym poziomie” – stwierdził BlockPalid.

Według Dune w momencie pisania tego tekstu rozdano 91,5% airdropu. Właściciele 1,305 mln kont zwrócili się o monety, a według migawki 1,383 mln adresów otrzymało takie prawo.

Tokeny DED pozostaną zamrożone do czasu pojawienia się na giełdach, aby uniknąć presji ze strony sprzedawców.

Comments (No)

Leave a Reply