Worldcoin: Użytkownicy będą mogli niezależnie przechowywać dane biometryczne

Worldcoin zmieni sposób przechowywania danych użytkowników

Projekt kryptowaluty Worldcoin obiecał zaprzestać niezależnego przechowywania danych osobowych swoich 4,5 miliona użytkowników. Praktyka pobierania odcisków palców siatkówki w zamian za tokeny rodzi pytania wśród organów ścigania.

Projekt kryptograficzny planuje wprowadzenie systemu Personal Custody, który umożliwi przechowywanie obrazów i wszelkich metadanych zebranych przez urządzenie Worldcoin Orb na urządzeniach użytkowników. Podczas weryfikacji danych World ID Orb będzie musiał przetworzyć obrazy bezpośrednio na urządzeniu i przekazać informacje użytkownikowi.

Od grudnia 2023 roku firma pracuje nad projektem Personal Custody. Dzięki samodzielnemu przechowywaniu danych użytkownicy nie będą już musieli przechowywać ich na Orb ani przesyłać na serwer firmy, obiecuje zespół projektowy. Klienci będą mogli wyrazić zgodę na udostępnianie przez Fundację Worldcoin ich zdjęć w celu zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa.

Działania zostały podjęte przez zespół Worldcoin w związku z krytyką projektu ze strony władz rządowych w Niemczech, Korei Południowej, Francji, Kenii i Hiszpanii. W marcu władze hiszpańskie wyraziły zaniepokojenie faktem, że w ramach projektu zbierane są nielegalne informacje o nieletnich, po czym sąd zablokował działania w ramach projektu w kraju.

W grudniu Worldcoin obiecał nie weryfikować klientów korzystających z urządzenia Orb w Brazylii, Indiach i Francji. Na początku roku projekt kryptograficzny ogłosił nowe, „bardziej przyjazne” urządzenie do skanowania tęczówki oka.

Comments (No)

Leave a Reply