Fundacja Litecoin przeprasza za niedostateczną ostrożność w sprawie LitePay

Niepowodzenie projektu jest rzeczą naturalną i powszechną podczas inwestowania w przedsięwzięcia typu startup, szczególnie jeśli chodzi o nowatorskie technologie, takie jak aplikacje kryptowalutowe. Czynienie należytej staranności nie zapobiegnie nieudanym inwestycjom dokonanym w dobrej wierze, ale może zagwarantować wyeliminowanie wątpliwych projektów, jeśli zostaną dokładnie sprawdzone. W przypadku Litepay to najwyraźniej nie zostało zrobione, a społeczności kryptowaluty Litecoin jest niezadowolona.

Fundacja Litecoin przeprasza za niedostateczną staranność w sprawie Litepay. Fundacja Litecoin wydała w poniedziałek komunikat do społeczności LTC, informując ich, że Litepay zaprzestał wszelkich operacji i że CEO twierdzi, że przygotowuje się do sprzedaży firmy.

Stało się to po tym, jak fundacja zakwestionowała go z powodu braku przejrzystości. CEO LitePay zamiast się bronić poprosił o więcej funduszy, aby kontynuować działalność. Fundacja odmówiła dalszego finansowania, ponieważ CEO nie był w stanie przedstawić satysfakcjonującej odpowiedzi na pytanie na co dokładnie wydano pieniądze. Odmówił także podania dokładnych informacji na temat firmy i nie przedstawił obiektywnych dowodów na poparcie swoich oświadczeń.

Organizacja wzięła na siebie odpowiedzialność za incydent, stwierdzając : „Jesteśmy ogromnie zasmuceni, że ta saga zakończyła się w ten sposób i przepraszamy za to, że nie zrobiliśmy wystarczająco dużo by dopełnić należytej staranności, aby odkryć niektóre z  wątpliwych kwestii. Obecnie ciężko pracujemy, aby wyciągnąć należyte wnioski i zapewnić, że to się więcej nie powtórzy. ”

Twórca Litecoin, Charlie Lee, również zabrał głos w tej sprawie, mówiąc: „Byliśmy zbyt podekscytowani czymś, co było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Pełni optymizmu przeoczyliśmy wiele znaków ostrzegawczych. Przykro mi, że zaufałem tej firmie. Przyrzekam, że w przyszłości będę postępować z należytą starannością”.

Pomimo tego szczerego przesłania, duża część społeczności LTC najwyraźniej nie jest w stanie mu wybaczyć, a niektórzy ludzie w mediach społecznościowych kwestionują przywództwo Charliego określając zaistniałą sytuację mianem klęski.

LitePay miał być operatorem płatności LTC i kartą debetową, która znacznie zwiększy łatwość wydawania pieniędzy posiadaczom kryptowaluty. Tym, co skłoniło nas do zakwestionowania projektu, była katastrofalna AMA (zapytaj mnie o wszystko) na Reddit’cie z udziałem CEO Kennetha Asare’a.

Asare został „usmażony” podczas sesji AMA , ponieważ próbował uniknąć wielu pytań i nie był w stanie dać satysfakcjonujących odpowiedzi.

Comments (No)

Leave a Reply