23% wszystkich ETH jest zablokowanych w smart kontraktach

Ethereum stopniowo przekształca się w zdecentralizowaną warstwę finansową

Prawie jedna czwarta wszystkich coinów w obiegu jest zablokowana w inteligentnych kontraktach.

Felietonista branżowy i założyciel ETHhub Anthony Sassano zauważył, że taka sama ilość ETH była w inteligentnych kontraktach w połowie 2016 roku, podczas upadku DAO.

Obecnie w inteligentnych kontraktach jest tyle ETH, ile było podczas kryzysu DAO (około 23% wszystkich monet w obiegu).

Dodał też, że wtedy ETH był wart 13 dolarów, a wartość zablokowanych monet wynosiła 230 milionów dolarów. Teraz 23% ETH w obiegu to 63 miliardy dolarów.

Wykres pokazuje wzrost odnotowany w 2016 r., kiedy pieniądze wpływają do DAO, pierwszej zdecentralizowanej autonomicznej organizacji na blockchainie Ethereum. Projekt pozyskał 150 milionów dolarów finansowania poprzez sprzedaż tokenów.

Historia DAO zakończyła się fatalnie: hakerzy znaleźli luki w kodzie programu, zhakowali go i ukradli pieniądze. Blockchain Ethereum przeszedł hardfork, który pomógł odzyskać skradzione fundusze, ale podzielił społeczność na dwa obozy. Tak więc z jednego blockchaina pojawiły się dwa: Ethereum i Ethereum Classic.

Sassono zauważył również, że ponad milion ETH jest przechowywanych w umowie Binance Smart Chain.

ETH 2.0

Większość zablokowanego ETH znajduje się w umowie depozytowej Beacon Chain. Według ETH 2.0 Launchpad, 5,42 miliona ETH znajduje się obecnie w blockchain.

To około 13,5 miliarda dolarów przy obecnym kursie Ethereum. Około 4,65% wszystkich ETH w obiegu, czyli jedna czwarta wszystkich coinow zablokowanych w inteligentnych kontraktach protokołów DeFi, rozliczała się na tej inteligentnej umowie.

Im więcej ETH jest zablokowane w tym kontrakcie, tym niższa nagroda za stakowanie. Teraz można zarobić około 6,7% rocznie na ETH. Sieć posiada 165 tys. aktywnych walidatorów. Od początku 2021 r. ich liczba wzrosła o 250%.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.