Założyciel Pantera Capital: „Spodziewaj się silnego wzrostu na rynku kryptowalut w ciągu najbliższych dwóch lat”

Silny wzrost wartości kryptowalut w najbliższym czasie

Według prognoz założyciela i menadżera amerykańskiego funduszu hedgingowego Pantera Capital, w ciągu najbliższych 18-24 miesięcy na rynku kryptowalut rozpocznie się silny trend zwyżkowy. Dan Morehead powiedział, że firma doświadczyła już „trzech szalonych cykli” – szybkich wzrostów i spadków na rynku kryptowalut.

Biznesmen jest pewien, że teraz rynek aktywów cyfrowych znajduje się na początku czwartego dużego cyklu. Krach na giełdzie w 2022 r. wywarł ogromny wpływ na duże firmy, które zaczęły odmawiać inwestowania na rynkach prywatnych – mówi założyciel Panthera Capital.

W sytuacji, gdy giełda powróciła do rekordowych poziomów, instytucje mogą ponownie zwrócić uwagę na rynki prywatne. Jest to kolejny warunek wstępny wzrostu kryptowalut w ciągu najbliższych dwóch lat.

Oczekuje się, że halving nastąpi pod koniec kwietnia 2024 r. Inwestycje w Bitcoin dużych podmiotów prawnych rosną po pojawieniu się w Stanach Zjednoczonych spotowych funduszy ETF Bitcoin. Wierzymy, że połączenie tych pozytywnych czynników zapewni silny wiatr w plecy przed kolejnym rajdem byków. Ponadto ustawodawcy starają się doprecyzować regulacje dotyczące kryptowalut” – mówi Dan Morehead.

Wcześniej szef Pantera Capital powiedział , że upadek giełdy kryptowalut FTX nie oznacza upadku blockchaina i Bitcoina, skoro w branży istnieje wiele regulowanych platform handlowych.

Comments (No)

Leave a Reply